W baśniowym świecie H. Ch. Andersena

Dzień 16 lutego 2007 r. w naszej szkole upłynął klasom czwartym w baśniowej atmosferze. Tego dnia odbył się konkurs:"W baśniowym świecie H. Ch. Andersena". Wcześniej uczniowie wykonali piękne albumy o bajkopisarzu. Na początku teatrzyk " Kacperek" pod opieką pani M. Wiczyńskiej wystawił sztukę wprowadzającą nas w atmosferę baśni. Następnie przedstawiciele klas brali udział w konkursie czytelniczym dotyczącym życia i twórczości duńskiego pisarza. Pierwsze miejsce zajęła Ola Tadeuszyk z kl. IV b, drugie miejsce zajęli: Marta Grześkowiak z kl. IV a oraz Witek Kupś z kl. IV b, a trzecie - Kuba Andrysiak z kl. IV a. Odbył się również konkurs na najciekawsze baśniowe przebranie. Na scenie pojawiły się dobre wróżki oraz inne postacie z bajek. W tym roku popularnością cieszył się strój H. Ch. Andersena. Na zakończenie imprezy odbył się bal karnawałowy, podczas którego wybierano księcia i księżniczkę balu. Kandydaci musieli wykazać się ogładą towarzyską, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami manualnymi. Ukoronowani zostali: Marta Grześkowiak i Tomek Chudziak.