Konkurs języka angielskiego

W marcu tego roku odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego, w którym brały udział dzieci z klas IV - VI. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, zachęcenie dzieci do wypowiedzi po angielsku oraz przełamanie lęku przed mówieniem.
       Najmłodsi uczniowie - z klas IV - starannie przygotowali się do trudnego testu, który wymagał świetnego opanowania gramatyki i słownictwa, zrozumienia tekstu oraz umiejętności napisania pocztówki z wakacji.
       Klasy V i VI miały nieco trudniejsze zadanie. Na miesiąc przed konkursem uczniowie otrzymali zestaw tematów, które należało samodzielnie opracować w domu, a następnie zaprezentować ustnie podczas konkursu. Swoje wypowiedzi dzieci ilustrowały wspaniałymi plakatami. Uczniowie opowiadali między innymi o tym, kim chcieliby zostać w przyszłości, o problemach nastolatków, o swoich pasjach, podróżach, sporcie, zdrowym odżywianiu czy miejscu, w którym mieszkają.
       Po prezentacji każdy z uczestników konkursu losował scenkę. Dzieci pokazały, jak świetnie radzą sobie w wielu codziennych sytuacjach wymagających znajomości języka angielskiego.
       Na zakończenie uczniowie klas V i VI mieli jeszcze udowodnić opanowanie literowania. Umiejętność ta często przysparza wiele trudności młodym użytkownikom języka angielskiego. zdieci byly wspaniale przygotowane i bez trudu poradziły sobie w starciu z naprawde długimi słowami!
       Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, motywacji do nauki języka angielskiego oraz satysfakcji z wykorzystania osiągniętych do tej pory umiejętności.

Janina Sołtysik i Natalia Rabcewicz

Na poziomie klas czwartych:
I miejsce - Aleksandra Smolarek
                Agata Szubert
II miejsce - Justyna Bogacka
III miejsce - Witold Kupś

Na poziomie klas piątych:
I miejsce - Karolina Myrcha
                Rita Rain
II miejsce - Agata Szymkowiak
III miejsce - Marianna Szała

Na poziomie klas szóstych: