IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

" Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni..."

16 maja 2007 r. obył się w naszej szkole IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy " Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni..." poświęcony twórczości Małgorzaty Musierowicz. W konkursie wzięli udział uczniowie z 12 szkół. Musieli oni wykazać się znajomością twórczości M. Musierowicz, a także rozpoznać miejsca związane z Jeżycjadą.
       Konkurs otworzył teatrzyk "Kacperek", który pod kierownictwem pani M. Wiczyńskiej przedstawił fragment " Czarnej polewki". Następnie uczniowie rozwiązywali test, w wyniku którego do etapu ustnego przeszło 11 uczestników konkursu. W wyniku eliminacji ustnych wyłoniliśmy zwycięzców - co nie było sprawą prostą, gdyż finaliści dysponowali - jak w poprzednich latach - świetną znajomością utworów.
       Ostatecznie 1 miejsce zajęła Zofia Gogulska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 46 w Poznaniu. 2 miejsce przypadło naszej absolwentce, a obecnie uczennicy Gimnazjum nr 29 - Annie Wysockiej.
       3 miejsce zajęła Julia Mnich z Gimnazjum nr 26 w Poznaniu.
       Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.