Konkurs wiedzy o Poznaniu

Jak co roku, w lutym, odbywa się w naszej szkole cykl zajęć poświęconych Poznaniowi, którego finałem jest konkurs wiedzy o naszym mieście. 27 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VI. Na początku uczniowie klasy IV b pod kierunkiem p. W. Jechalke zaprosili przybyłych na wirtualny spacer uliczkami naszego miasta. Recytowali wiersze, którym towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. P. Jankowskiego oraz śpiewali piosenki przy akompaniamencie p. K. Matelskiej oraz wsparciu szkolnego chóru.
       Następnie odbył się Konkurs wiedzy o Poznaniu, który przygotowała oraz prowadziła p. I. Bożek. Uczniowie musieli wykazać się znajomością historii oraz współczesności naszego miasta, wskazać najbardziej reprezentatywne budowle, znać gwarę poznańską. Najlepsza okazała się drużyna klasy VI b, drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy IV b, a trzecie - IV a.

dsc09339.jpg
dsc09348.jpg