I Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

"Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni..."
       11 maja 2004 r . odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy"Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni...",który dotyczył znajomości życia i twórczości znanej poznańskiej pisarki - Małgorzaty Musierowicz. Z tej okazji wydaliśmy okolicznościowy biuletyn i zorganizowaliśmy wystawę poświęconą wizycie pisarki w naszej szkole oraz zaprezentowaliśmy prace uczniów ilustrujące bohaterów "Jeżycjady".
       Dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców działającej przy naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli z 8 szkół podstawowych rejonu Nowe Miasto.
       W konkursie uczestniczyło 24 zawodników. Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor i odczytaniu pozdrowień od pani Musierowicz, która nie mogła przybyć do nas osobiście, obejrzeliśmy przedstawienie prezentujące bohaterów "Jeżycjady" przygotowane przez panią Małgorzatę Wiczyńską wraz z uczniami klas szóstych.
       Następnie uczestnicy konkursu rozwiązywali test wyboru. Do finału trafiło 16 osób, które wykazały się doskonałą znajomością lektur.
Ostatecznie zwyciężyły:
  Kinga Gibajło ze SP nr 6,
  Martyna Marciniak ze SP nr 50,
  Marta Kaczmarek ze SP nr 53,
uzyskując jednakową ilość punktów.
       Jesteśmy przekonane, że tego rodzaju konkursy rozwijają zainteresowania czytelnicze młodzieży i dają możliwość wykazania się znajomością literatury ojczystej.

Organizatorki konkursu
Maria Guzik, Wiesława Jechalke,