Bal charytatywny

Klasa I a wraz z wychowawczynią Żanetą Kupidurą gości co jakiś czas w klasie rodziców, a także dziadków, którzy chętnie opowiadają o swoich pasjach, prezentują swe "skarby" i rozbudzają zainteresowania dzieci.
       W lutym 2005 r. naszym gościem był tata Macieja M. , który spędza ciekawie czas podziwiając i badając Układ Słoneczny. Do tego wykorzystuje lunetę, którą częściowo sam skonstruował. Pierwszaki miały okazję spojrzeć na świat przez lunetę, a także słuchały ciekawych opowieści o gwiazdach i planetach.

Przyglądamy się, jak zbudowana jest luneta.

Obserwujemy padający śnieg oraz niebo.

Macieja tata pokazuje nam planety na plakatach.

Innym razem, w marcu 2005 r. gościliśmy babcię Oliwki K. , która niedawno była w Australii. Słuchaliśmy z zapartym tchem jej opowieści o życiu ludzi i zwierząt na tym odległym o ponad 20 000 kilometrów kontynencie. Babcia Oliwki pokazywała nam zdjęcia i prospekty z podróży, na których mogliśmy zobaczyć m.in. misie koala, kangury, wielbłądy, papugi, a także wiele przepięknych miejsc tj. Dolina Słoni, w której skały przypominają stado wielkich słoni. Dzieci miały również okazję dotknąć piasku z plaż Australii, spróbować soli pochodzącej z oceanu, dotknąć naszyjnika wykonanego z zębów rekina, przyjrzeć się niesamowitym kształtom muszli. Na pożegnanie Oliwki babcia wręczyła każdemu australijski upominek - miniaturkę papugi Ara . Teraz każdy z nas marzy o podróży do przepięknej Australii.

Oglądamy album i słuchamy opowiadań z dalekiej Australii.

Każdy chce dotknąć naszyjnika wykonanego z zębów rekina.

Niektóre muszelki szczególnie nas zachwyciły.