Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający naukę są niezwykle uroczyście przyjmowani do grona uczniów naszej szkoły podczas tradycyjnej uroczystości nazywanej Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych. Odbywa się to corocznie w dniu 14 października. W Polsce jest to Dzień Edukacji czyli święto wszystkich szkół. W naszej szkole dzień ten jest podwójnie świąteczny, gdyż wtedy również obchodzimy Dzień Patrona Szkoły.

Tradycja przyjmowania "pierwszaków" do grona uczniów klas pierwszych jest dla nich niezwykle ważnym momentem w ich życiu. Od pierwszego września uczniowie klas pierwszych poznawali szkołę i właśnie podczas uroczystości pasowania mogą oni pokazać wszystkim: rodzicom, nauczycielom i innym uczniom, jak wiele już o szkole wiedzą. Również podczas tej uroczystości starsi uczniowie witaj ą pierwszaki, dają wiele dobrych rad oraz wręczaj ą tradycyjne upominki , które pomogą im w nauce szkolnej. Są to np. zakładki do książek Na uczniów naszej szkoły pierwszaków mianuje Pani Dyrektor "czarodziejskim piórem", po dotyku którego każde dziecko już z dumą może powiedzieć "JESTEM UCZNIEM NIE MALUCHEM". Na pamiątkę tak ważnego momentu każdy nowy uczeń otrzymuje dyplom Pasowania Ucznia, a potwierdzeniem tego jest odnotowanie zdarzenia w kronikach szkolnych.