Wieloprzedmiotowy projekt edukacyjno-wychowawczy:
"Liczysz się Ty, ja, My."

Autorkami projektu są: mgr Dorota Maćkowiak i mgr Aldona Soboń nauczycielki w Zespole Szkół nr 6 w Poznaniu. Projekt ten adresowany jest do uczniów klas I - III gimnazjum i klas I - III szkoły podstawowej. Nadrzędnym celem projektu jest budzenie wrażliwości ucznia na drugiego człowieka, oraz kształtowanie umiejętności empatii. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni chętni uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami, oraz uczniowie i nauczyciele klas I - III szkoły podstawowej. Na naszej stronie internetowej prezentowane będą efekty działań i współpracy w ramach w/w projektu.

PASOWANIE PIERWSZAKÓW

Tradycją w naszej szkole jest pasowanie na ucznia najmłodszych członków społeczności szkolnej. Ma to miejsce w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej. Pani Żaneta Kupidura wychowawczyni klasy I -szej SP 61 zaprosiła do współpracy uczniów gimnazjum, którzy okazali się bardzo pomocni w zorganizowaniu i sprawnym przebiegu uroczystości. Wszyscy spisali się "na piątkę".

p;