SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI WOPR

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 61 dnia 20-11-2007 wzięli udział w akcji szkoleniowej "Bezpieczny lód". Prelekcje powadzone były na auli szkolnej w dwóch grupach wiekowych ; klasy I-III oraz IV-VI. Ratownicy WOPR z Poznania przekazali informacje o zasadach bezpiecznego korzystania z lodowisk zimą oraz zasadach postępowania w przypadku załamania się lodu. Dużym powodzeniem na spotkaniu cieszył się konkurs sprawdzający omawiane wiadomości i umiejętności zachowania się w konkretnych sytuacjach. - dzieci wykazały się dobrą znajomością przekazanych treści szkolenia oraz zostały nagrodzone upominkami. W ramach zajęć dydaktycznych nauczyciele utrwalają przekazaną wiedzę zwracając uwagę na bezpieczeństwo i konsekwencję niewłaściwego postępowania dzieci podczas ferii.