W czwartek 29.11.2007 w naszej szkolnej auli zagościła bajka. Uczniowie klasy IIa przygotowali przedstawienie pt.: "Bajowa bajka" w oparciu o opowiadanie Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka". Przez wiele dni i podczas niezliczonych prób ćwiczyli swoje role, przygotowywali stroje z pomocą rodziców i uczyli się trudnej sztuki aktorskiej. Efekty ich pracy mogli podziwiać podczas trzykrotnego przedstawienia przedszkolacy, uczniowie klas 0 - III oraz rodzice.

Wszystkim małym aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

Och! Ach! Tylko takie szmery słychać było, gdy przedszkolacy znależli się w bajkowym świecie wraz z odsłonięciem kurtyny. Bardzo mądry Baj opowiedział wraz z dziećmi z klasy IIa bajkę o Szewczyku Dratewce. Przy bajkowej muzyce i w magicznej scenografii na scenie maluchy zobaczyły wiele bajkowych postaci: królewnę, czarownicę, Szewczyka, pszczółki, mrówki i kaczki. Podczas swojej wędrówki Szewczyk pomógł zwierzętom w różnych trudnych sytuacjach. Zwierzęta odwdzięczyły mu się tym samym, gdy on znalazł się w potrzebie. Teraz już każdy z przedszkolaków wie, że dobro zawsze rodzi dobro i każdy dobry uczynek zostaje nagrodzony. Życzymy wszystkim przedszkolakom i uczniom, aby zawsze o tym pamiętali i dobre serduszka na świat otwierali.