65 rocznicę wyzwolenia Poznania uczciliśmy Turniejem Wiedzy o Poznaniu, w którym tym razem wzięły udział dzieci ze szkolnej i przedszkolnych ,,zerówek". ,,Żabki", ,,Jeżyki", ,,Wiewiórki" oraz ,,Niedźwiadki" po obejrzeniu prezentacji multimedialnej pt. ,,Tramwajem po Poznaniu", wysłuchaniu programu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klasy IIa, ochoczo stanęły w turniejowe szranki. Ogień pytań i zadań do wykonania przez trzyosobowe reprezentacje grup, okazał się zmaganiem dosyć łatwym dla małych zawodników. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą o swoim mieście, udowadniając, że są prawdziwymi poznaniakami kochającymi i znającymi swe miasto.
      Jury, po przeliczeniu zdobytych punktów jednogłośnie przyznało aż cztery pierwsze miejsca. Gromkie 1000 lat i urodzinowy tort dla miasta zakończył tę uroczystość.