Dnia 16 lutego uczniowie klas IIa i IIb odbyli wycieczkę do telewizji - TVP oddział w Poznaniu. Siedziba TVP Poznań położona jest przy ulicy Serafitek 8. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem parteru budynku. Pan D. Zajączkowski oprowadzał dzieci pokazując min.: dwa studia telewizyjne. Z pierwszego z nich nadawany jest codzienny program informacyjny "Teleskop", natomiast drugie studio zarezerwowane jest do emitowania pozostałych programów. Uczniowie mogli obserwować pracę redaktorów "Teleskopu", których znają ze "szklanego okna". Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się kulisom telewizji. Niektórzy bardzo dobrze czuli się na miejscu osoby prowadzącej. Udostępniono nam również do zwiedzenia miejsca, gdzie pracują montażyści. Na pierwszym piętrze znajdowała się reżyserka i pokoje redaktorów poszczególnych programów. Drugoklasiści bardzo chętnie pomajsterkowaliby przy tysiącu kabli i kolorowych guzików - zwłaszcza chłopcy..ale póki co, można było tylko popatrzeć. Pełni wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do szkoły, a potem do domu, gdzie wieczorem można było obejrzeć "Teleskop".