Dnia 7 i 15 czerwca 2010r. uczniowie nauczania początkowego z klas; "0", 1a, 1b, 1c wybrali się na wycieczkę do Traperskiej Osady w Bolechówku. Choć pogoda jednym nie dopisała zabawa była wspaniała. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji. Były konkurencje sportowe i zabawy m.in. przeciąganie liny, gra w piłkę, noszenie wody w wiadrach, bieg pod górkę. Dzieci miały okazję obejrzeć Chatę Traperską z ciekawymi eksponatami oraz dowiedzieć się wielu cennych informacji o życiu traperskich osadników. Największą atrakcją okazało się karmienie koni i strusi. Miłośnicy psów zaprzęgowych mieli okazję pogłaskać i spojrzeć w oczy pieskom rasy Siberian Husky. Po sportowych zmaganiach na wszystkich czekało pyszne ciasto i pieczone kiełbaski. Ponadto każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowy Dyplom Młodego Trapera. Pobyt w osadzie szybko się skończył i czas było wracać do domu. Wycieczka do Bolechówka okazała się ekscytującą przygodą dla naszych milusińskich. Na pewno długo zostanie w naszej pamięci.