W celu rozwijania zainteresowań i zdolności dzieci oraz efektywnego zagospodarowania ich czasu wolnego, w klasie II b zorganizowano cykl wycieczek na zajęcia Uniwersytetu Uczniowskiego , który działa pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, przy ul. Piekary 5 w Poznaniu. Wykłady z różnych dziedzin, prowadzone są tam, przez uczonych poznańskiego środowiska akademickiego. Zabawa w prawdziwy uniwersytet, pozwala na zasmakowanie atmosfery studenckiego życia oraz nabycia przez dzieci nowych doświadczeń, wiadomości i umiejętności. Zorganizowane wycieczki pozwoliły na integrację klasy, a także obycie ze środkami komunikacji miejskiej jak autobus i tramwaj. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców, którzy w przyszłości chcą kontynuować to przedsięwzięcie. Chętnie współpracowali oni przy organizacji tych wyjść . Wycieczki odbyły się w dniach:
  • 16.03.2010r. - temat wykładu: "W poszukiwaniu Planety 51 - podróż przez Układ Słoneczny" dr A. Kryszczyńska
  • 17.03.2010r. - temat wykładu: "Bankomat automatyczny kasjer , a może coś więcej?" - Bank Zachodni WBK
  • 24.03.2010r. - "Na końcu języka" dr S. Braun
  • 14.04.2010r. - "Linea w ogrodzie" -mgr K. Skalska
  • 21.04.2010r. - "Podróż do Afryki za jeden uśmiech"
  • 28.04.2010r. - Absolutorium - uroczyste rozdanie dyplomów oraz nagród z ogłoszonych konkursów