Uczniowie klasy Ib zostali zaproszeni do wyjątkowego miejsca, miejsca, gdzie na żywo mogli dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy o roślinach. Rodzice jednego z uczniów mają swoją szklarnię. Właśnie zaczęliśmy temat o roślinach i ich potrzebach do prawidłowego wzrostu. Rodzice Antka pokazali wiele ciekawych roślin i opowiedzieli min.: o etapach ich wzrostu, odpowiedniej temperaturze, ziemi, podlewaniu itp. Mieliśmy okazję zobaczyć jak pracuje "doniczkarka", podlewanie to również nie lada wyczyn. Ciekawym rozwiązaniem były przesuwane stoły, a na największe uznanie zasługuje zdobywanie wody - deszczówki do nawadniania i podlewania kwiatów. Dopiero co w klasie uczyliśmy się o oszczędzaniu wody w naszych domach! Dużym zainteresowaniem cieszył się jeden z domowników, a mianowicie kotek ? Było tak ciekawie, że aż 30 min spóźniliśmy się do szkoły.
      Na zakończenie tej ekscytującej wyprawy każdy otrzymał pączki, soczek oraz kaktusika. Niektórzy zabrali dla swoich bliskich zapas doniczek, bo przecież to czas przesadzania roślin i wiosennych prac w ogródkach.