POD HASŁEM "BĄDŹMY ŚWIADKAMI MIŁOŚCI"

Tym razem Rekolekcje Wielkopostne rozpoczęły się inaczej. Już pierwszego dnia uczniowie klas pierwszych udali się do Kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła w Spławiu, gdzie czekał na nich ks. proboszcz M. Jankowiak. Dzieci miały okazję w spokoju zobaczyć kościół "z innej strony". Proboszcz przybliżył przebieg Mszy Świętej oraz pokazał naczynia i szaty liturgiczne. Po powrocie do szkoły cześć pierwszaków wraz z mamami wykonała przepiękne witraże na szkle. Efekty pracy zaskoczyły wszystkich, a mali artyści z dumą i satysfakcją zaniosły swoje prace do domu. Uczniowie klasy Ib i Ic przygotowali pisanki i bazie wielkanocne. W tym samym czasie uczniowie klas drugich i trzecich udali się do Kinepolis na niecodzienne widowisko zatytułowane "Na ścieżkach wiary". W kilku salach brali udział w bardzo atrakcyjnych projektach multimedialnych dotyczących życia i działalności Jezusa. Filmy w technice 5D oraz konkurs interaktywny stanowiły niewątpliwie atrakcję tego programu.
      Drugiego dnia po spotkaniu w Kościele i odbytych tam naukach rekolekcyjnych dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt.: "Tereska" przygotowanym przez szkolny teatrzyk "Kacperek". Spektakl był bardzo wzruszający, a widownia w ciszy "odbierała" jego przekaz. Następnie klasy pierwsze uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu z Dziadkami jednego z naszych uczniów, którzy byli w Ziemi Świętej. Zaproszeni goście pragnęli podzielić się z dziećmi swoimi doświadczeniami i przeżyciami. Pokazali wiele zdjęć i map z tej niecodziennej wyprawy. Pokaz multimedialny był bardzo ciekawy. Uczniowie klas drugich i trzecich wykonywali prace związane z obejrzanym przedstawieniem, ale również ozdoby wielkanocne z wydmuszek - zaproponowane przez mamę jednego z naszych uczniów. Oprócz tego pojawiły się reportaże w postaci rysunku z programu "Na ścieżkach wiary", plakaty promujące ochronę naszej planety oraz wyklejane baranki. Najmłodsi z nas czyli dzieci z klasy "0" "odbyli wędrówkę" po Ziemi Świętej z p. Aliną Soczką i wykonali witraże nawiązujące do drogi krzyżowej.
      Dnia trzeciego wszyscy udaliśmy się do kościoła p.w. św. Józefa na Mszę Święta, która zakończyła nasze wyjątkowe w tym roku Rekolekcje Wielkopostne.