Pierwszy Dzień Wiosny to jeden z bardziej oczekiwanych dni w roku i to nie tylko przez dzieci. Zima w tym roku jest wyjątkowo długa, mroźna i nie chce od nas odejść. Uczniowie klas 0 - III postanowili pomóc wiośnie w przyjściu nie tylko astronomicznym. Wszystkie dzieci i nauczyciele ubrali się na zielono i już zrobiło się pogodniej. Przecież kolor zielony to z pewnością kolor nadziei, a w tym wypadku kolor nadejścia wiosny. Poszczególne klasy przygotowały okrzyki, hasła, plakaty, wiersze, przebrania oraz wiele innych rzeczy i rekwizytów, aby przekonać wiosnę do nadejścia. Spotkaliśmy się wszyscy w auli szkolnej, gdzie mogliśmy w całej okazałości zaprezentować swoje prace. Najpierw jednak aktorzy ze szkolnego teatrzyku "Kacperek" wystawili sztukę pt.: Wiosny nie będzie!!!. Czyżby????? A właśnie, że będzie!!!!! Odpowiedzieli na to widzowie i ukazali wszystko co mogłoby pomóc wiośnie przegonić zimę. Efekty możecie zobaczyć sami za zdjęciach, a w sobotę było już 17 st. C. Udało się!!!!!! Wiosna przyszła: ptaki śpiewają, pąki pojawiły się na drzewach, bazie kwitną, jest ciepło, kwitną pierwsze kwiaty.
      W auli szkolnej odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu pt.: "Poznań - moje miasto". Uczestnicy i laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!!!!