O tym, że czytanie książek jest przyjemne i pożyteczne wiedzą wszyscy, również Pierwszoklasiści. To dla nich samodzielne składanie liter w wyrazy i zdania stanowi największą radość. Chętnie więc odwiedzają swoją bibliotekę i jak się okazuje spośród wszystkich uczniów w szkole to właśnie Pierwszaki czytają.najwięcej. A skoro tak, to nadszedł czas na pasowanie dzieci z klas pierwszych na czytelników.
      Kot w butach, Czerwony Kapturek oraz najważniejsza postać całej uroczystości - Królewna Śnieżka podpowiadały dzieciom jak zaprzyjaźnić się z książkami. Pomagały im w tym również Krasnale, Pleciuga i Maciej, Wróżka oraz Plastuś, a nawet sama Baba - Jaga
      Świat książek pełen jest ciekawych bohaterów i ich przygód. Przekonajcie się sami.