Święta Wielkiej Nocy są najważniejszymi świętami w całym roku, ponieważ świętujemy Zmartwychwstanie Jezusa. Dla wszystkich jest to czas radosny, nieodłącznie związany z różnymi zwyczajami oraz zabawami. Jeden z przedświątecznych dni, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, spędzili inaczej niż zwykle. 30 marca 2010r. uczniowie kl. "0" pod kierunkiem p. Teresy Mufki wystawili przedstawienie wielkanocne dla wszystkich uczniów z nauczania początkowego.
       Wielkanoc zawsze kojarzy się z wiosną, z tym, że słońce za oknem grzeje coraz mocniej, zakwitają pierwsze kwiaty. W wiosenny nastrój wprowadził taniec pięciu dziewczynek -Kwiatów oraz Wiosny, do pięknego utworu - Poranek z 1 Suity Peer Gynt E. Griega. W dalszej części przedstawienia, mali artyści w bardzo pomysłowych i kolorowych strojach, recytacją i śpiewem przybliżyli widzom zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych. Na koniec, życzyli społeczności szkolnej wesołych i radosnych świąt.
       To piękne przedstawienie wprowadziło w niesamowity nastrój i w wyjątkowy sposób przygotowało nasze serca na nadejście Świąt Wielkiej Nocy.