Olimpiada zdrowia

To już kolejna olimpiada sportowa zorganizowana przez nas dla naszych małych sąsiadów. Przybyły licznie dwie grupy przedszkolne "Pszczółki" oraz "Kosmatki".
       Zabawa rozpoczęła się od rozgrzewki, ale nie mięśni tylko komórek mózgowych. Dzieci miały możliwość rozwiązać kilka zagadek o tematyce zdrowotnej. Przecież każdy zna przysłowie, że "Sport to zdrowie". Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, które nie tylko polegały na szybkim pokonaniu trasy, ale przede wszystkim na dokładności wykonania zadania. Przedszkolaki miały do pokonania:
. slalom z pachołkami,
. przejście przez figury,
. sadzenie ziemniaczków,
. przejście przez szarfę,
. bieg z woreczkiem na głowie
. skoki na "fasolce"

Wszystkim najbardziej podobała się "fasolka" ?, a okrzyki i doping słychać było na drugim piętrze. Obie grupy dzielnie walczyły, dlatego nie było zaskoczeniem zajęcie przez nie równoległego pierwszego miejsca. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i cukierki na słodkie pożegnanie.