Wycieczka do Muzeum
Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego
w Szreniawie

W środę 13 kwietnia uczniowie klasy Ia i Ic, wraz z wychowawczyniami, wybrali się na wycieczkę do Szreniawy, gdzie znajduje się Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji. Nasz przewodnik - Pan Palemka zaprowadził nas do XIX-wiecznej stodoły, w której odbyły się warsztaty plastyczne. Każdy uczeń własnoręcznie wykonał wielkanocną ozdobę. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Na Sieradzkiej wsi" o psotnym kocie Mruczku, który dowiedział się wielu rzeczy na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych i związanych z nimi zwyczajów. W muzeum zobaczyliśmy wiele maszyn rolniczych i pojazdów z ówczesnych czasów. Zainteresowała nas także praca kowala, który robił z metalu nożyki i inne przedmioty. Kolejną atrakcją było obejrzenie wystawy przedmiotów i ozdób wielkanocnych. Mogliśmy także pobawić się drewnianymi zabawkami. Jednak największym powodzeniem cieszyły się zwierzęta (m. in. konie, kozy, owce, barany, króliki, osioł i prosiaczki), które dzieci mogły nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć. Na zakończenie wypiliśmy pyszną herbatkę w pałacu. Wycieczka do Szreniawy dostarczyła nam wiele wrażeń i już nie możemy doczekać się kolejnej takiej wyprawy!