Z PIRATAMI DOOKOŁA ŚWIATA

W piękny, słoneczny dzień - 10 maja 2011r. uczniowie kl. Ia i Ib udali się na wycieczkę do Nenufar Club w Kościanie. Dzieci zostały przywitane przez grupę piratów, z którymi wyruszyli w podróż dookoła świata na poszukiwanie skarbu. Pierwszy etap naszej wędrówki odbył się drogą wodną. Uczniowie założyli kapoki i popłynęli zgodnie ze wskazówkami na mapie. Przemierzając trasę zwiedziliśmy miniaturowe budowle świata, m.in. wieżę Eiffla, Big Ben, Krzywą Wieżę w Pizzie, Statuę Wolności. Poszukiwaniom towarzyszyły gry i zabawy oraz nauka pirackiej piosenki. Następnie piraci przekazali uczniów Indianom, którzy dotarli z nimi do celu. Skarbem okazała się skrzynia wypełniona słodyczami. Na zakończenie wyprawy odbyła się dyskoteka z lalka Zuzią. Pomimo zmęczenia, uczniowie pobawili się jeszcze na placu zabaw. Pełni wrażeń, zadowoleni, uśmiechnięci i opaleni wróciliśmy do szkoły.