Wielkopolski Park Narodowy

Park narodowy jest najwyższą formą ochrony przyrody w Polsce. Wielkopolski Park Narodowy w Jeziorach ma niezwykle urozmaicony krajobraz i właśnie tam postanowiły jechać młode umysły z klasy 2b i 2c. To, że uczyć lepiej jest się na łonie natury obcując z przyrodą, słuchając jej dźwięków chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Nauka jest przyjemnością , a uczyć można się nie tylko w klasie.
       W Ośrodku Muzealno - Dydaktycznym, w skład którego wchodzi Muzeum Przyrodnicze, Leśna Szkółka, sala audiowizualna, cztery ścieżki dydaktyczne dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.
       W Muzeum zobaczyły wiele zwierząt, które ciężko byłoby obejrzeć z tak bliska. Czy wiecie jak wygląda drop lub mały warchlaczek? Jak liczymy lata drzewom? Jak wyglądają budki lęgowe ptaków?
       Na ścieżce dydaktycznej, każdy mógł zabawić się i zostać nietoperzem lub skoczyć i przekonać się czy jest żabą, zającem lub sarną. Rozpoznawaliśmy różne zwierzęta i ptaki oraz dopasowywaliśmy do nich tropy.
       Uczestniczyliśmy w pokazie audiowizualnym, który scharakteryzował nam wszystkie Parki Narodowe w naszym kraju oraz przedstawił krótką historię Wielkopolskiego Parku Narodowego.
       Wzięliśmy udział w dziecięcym konkursie plastycznym pt."Cztery pory roku w Wielkopolskim Parku Narodowym", którego celem było zaprezentowanie przyrody WPN. Cztery godziny minęły bardzo szybko.
       Zapraszamy wszystkich do Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach.