Dnia 12 października 2010 roku uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Puszczy Zielonki .Jest ona największym i najbardziej zbliżonym do naturalnego kompleksem leśnym Wielkopolski. Ścieżka dydaktyczna, którą szli trzecioklasiści składa się z 15 przystanków:
  • Parking Dziewicza Góra
  • Szczyt Dziewiczej Góry
  • Mrowisko
  • Urządzenia gospodarki łowieckiej
  • Drzewostan nasienny
  • Odnowienie naturalne lasu
  • Sosny - pomniki przyrody
  • Kamień - pożarzysko
  • Skrzynki lęgowe
  • Dąbrowa
  • Historyczne miejsce po klasztorze Dziewicza Góra
  • Drzewostan jaworowy
  • Leśna klasa im. Augusta Cieszkowskiego
  • Leśnictwo Annowo - zespół pomników przyrody
  • Sposoby zagospodarowania drzewostanów, odnowienie gniazd, ochrona przed zwierzyną
       Teren porasta las mieszany ze starodrzewem dębowym. W 2005r. wybudowano tutaj wieżę, która miała być przeznaczona jako punkt obserwacji i wczesnego ostrzegania o pożarach. Funkcję praktyczną połączono z atrakcją turystyczną w postaci platformy widokowej. Wejście na 30 metrowy punkt widokowy nie stanowił jednak problemu dla dzieci z klas trzecich, które mogły podziwiać dalekie i imponujące widoki. Żeby zasłużyć na chwilę przyjemności należy pokonać 172 stopnie. Poradziliśmy sobie!