Wyjątkowy gość

W poniedziałek 20 września uczniowie klas trzecich mieli okazję gościć w swojej sali pasjonata gór. To dziadek Tosi , jednej z uczennic klasy III b. Pan Stanisław Budny z Poznania to fascynat gór, poprzez ideę cyklu "Korona Ziemi" realizuje swoje marzenia o górach wysokich. Dokonał już niemało, jego doświadczenie górskie to:
- 2007 Kilimanjaro 5895m
- 2007 Mt.Blanc 4810m,
- 2008 Elbrus 5642m,
- 2008 Carstensz Pyramid 4884m

Pan Stanisław opowiadał o nam o swoich wyprawach i doświadczeniach z nimi związanymi. Dzieci bardzo zainteresowały się opowieściami o górskich wędrówkach oraz o życiu codziennym ludzi żyjących u podnóży najwyższych gór świata. Kto z Was słyszał o ludziach , którzy chodzą w butach zrobionych z opon samochodowych? Te opowieści były bardzo fascynujące, ale rumieńce na twarzach dzieci wywołały dopiero pamiątki przywiezione z tych wypraw - prawdziwy łuk i strzały, czapka z Nepalu, dzida czy też dzwoneczek, a to tylko część zbiorów wędrowca. Fascynujące okazały się też zdjęcia, które pan Budny zrobił podczas tych wypraw. Kilka albumów pełnych zdjęć z największych szczytów górskich to nie lada gratka. Co było jednak najważniejsze w przekazie naszego gościa? To, że każdy może realizować swoje największe marzenia, trzeba po prostu je mieć...