Dnia 8 listopada 2010r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". Celem akcji jest ograniczenie liczby wypadków wśród maluchów w ich drodze do przedszkola lub szkoły. Jej bohaterem jest popularny bohater kreskówki Spongebob Kanciastoporty, znany widzom kanału dziecięcego Nickelodeon, który w ciekawy sposób angażuje dzieci i przez zabawę uczy bezpiecznego zachowania na drodze.
       Policjant poinformował uczniów o zagrożeniach związanych z nieznajomością przepisów ruchów drogowego, a przede wszystkim przypomniał zasady bezpiecznego zachowania w szkole i na drodze. Apelował również o noszenie odblasków i zapinanie pasów bezpieczeństwa. W ramach akcji szkoła otrzymała plakat reklamujący kampanię oraz film z programem "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". Mamy nadzieję, że uwagi policjanta poparte radami spoglądającego z plakatu SpongeBoba, szybko trafią do wyobraźni najmłodszych i pozostaną w ich pamięci na całe życie.