Co roku w listopadzie przypada Święto Pluszowego Misia obchodzone na całym świecie od roku 2002. Kariera pluszaka zaczęła się już w listopadzie 1902r. kiedy ówczesny prezydent USA -Theodor Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka i wspaniałomyślnie darował mu życie. Scenę tę uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Miś z obrazka stał się inspiracją do produkcji pluszowych maskotek. Wykorzystując zdrobniałe imię prezydenta, zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Współcześnie misie cieszą się ogromnym powodzeniem. Są towarzyszami dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz często pełnią funkcję przyjaciela-powiernika największych sekretów i tajemnic.
       W naszej szkole mamy wielu miłośników "misiowych" pluszaków. Są nimi uczniowie nauczania zintegrowanego, którzy 25 listopada postanowili uczcić kolejną rocznicę urodzin Pluszowego Misia. Za ich sprawą tego dnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę misiów- Misiolandię. Przyniesione przez dzieci ulubione Misie (małe i duże, stare i te całkiem nowe) umilały nam spędzony czas w szkole. Podczas zajęć uczniowie opowiadali o swoich misiach, o ulubionych dobranockach, słuchali "misiowych" piosenek, poznawali różne gatunki niedźwiedzi oraz ciekawostki o ich życiu. Niektórzy uczniowie wykonali również piękne prace plastyczne z głównym bohaterem. Jednak najwięcej frajdy sprawiło dzieciom wypicie pysznej, a przede wszystkim zdrowej herbatki z miodem. Ten dzień był naprawdę pełen wrażeń.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!