"Hokus- pokus, czary - mary, aby wróżby się spełniały"

Tradycyjnie 30 listopada 2010r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Magia roztaczała się w salach lekcyjnych, a mali czarodzieje i wróżki sprawdzali co ich czeka w przyszłości. W tym dniu nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb, takich jak: przekładanie butów, przekłuwania serc z imionami, wróżenie z monet, z kart. Uczniowie poznali też znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb oraz niektórych przepowiedni. Jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyło dzieciom lanie wosku przez dziurkę od klucza. Wróżby przeplatane były konkursami i zabawami tanecznymi. Dopełnieniem wspólnej zabawy był słodki poczęstunek.
       Andrzejki były wesołym spotkaniem, wspaniałą zabawą, a przede wszystkim okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji.