"SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW"

22 marca odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy nadającej naszej placówce tytuł:

"SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW"

Dyrektor szkoły Tamara Przybyła - Bartczak przywitała wszystkich tak licznie przybyłych. Wraz z wyjątkowym gościem z kuratorium oświaty odsłoniła tablicę.
       Pani minister Katarzyna Hall ogłosiła rok szkolny 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów. Z pewnością w naszej szkole nie brakuje takich uzdolnionych dzieci. To właśnie one uczestnicząc w różnych kółkach rozwijacie swoje pasje i zainteresowania. Mogą to robić na:
  • zajęciach orgiami ( piękne prace dzieci możemy oglądać na gazetkach),
  • komputerowych,
  • sportowych,
  • plastycznych,
  • tanecznych,
  • "Małych badaczach", gdzie poprzez różnorodne eksperymenty poznają nowe zjawiska otaczającego ich świata,
  • "Czytam, bo lubię"- na tych zajęciach mają okazję spotkać pisarzy, wydawców, poznać tajemnice książki
       Wszystkie te zajęcia powodują, że nasza szkoła jest z pewnością wyjątkowa i wyróżnia się pracą z uczniami utalentowanymi, przyczyniając się do odkrywania, promowania i wspierania uzdolnień dzieci. Oczywiście są tacy, którzy bardzo chętnie dzielą się swoimi zainteresowaniami i wiedzą na konkursach szkolnych min.
  • Turniej wiedzy o zdrowiu,
  • konkursie Wiedzy o Poznaniu,
  • konkursie o tytuł Poznańskiego Ekolidera szkolnego ,
  • Konkurs "Mam Talent" (gdzie każdy może wystąpić zaprezentować swój talent lub pasję)
  • "Entliczek - Pentliczek" konkurs recytatorski
  • Gżegżółka - konkurs ortograficzny
  • Kangurek - konkurs matematyczny
  • Teatrzyk "Kacperek", gdzie mamy możliwość oglądać min. najmłodszych aktorów z naszej szkoły,
  • Nie można pominąć oczywiście zespołu flażoletowego, który uświetnia swoją muzyka, każde ważne wydarzenie w szkole
       Najważniejsze jednak jest to, że choć mogły o ten tytuł ubiegać się wszystkie szkoły i przedszkola w Poznaniu to właśnie nasza szkoła jest jedna z 4, która otrzymała to wyróżnienie. Powinniśmy być bardzo dumni z takiego zaszczytu.
        Podczas części artystycznej mogliśmy zobaczyć kilkoro dzieci z wyjątkowym talentem.
       Marysia Grzybek, która reprezentowało naszą szkołę w minioną sobotę w eliminacjach do XXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.
        Wystąpili nasi laureaci II edycji szkolnego konkursu "Mam talent" Natalia Chudziak, Julia Kaźmierczak i Beatka Plackowiak, Jagoda Janiec oraz siostry Kawki.
       Mieliśmy okazję wysłuchać kilku piosenek wykonanych przez nasz chór szkolny oraz naszych flażolecistów.
        Na samym końcu opiekun Samorządu Uczniowskiego rozdała dyplomy i nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie "Co warto zobaczyć w Poznaniu?"