"KOLOROWY UNIWERSYTET"

O PROJEKCIE

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w roku akademickim 2011/2012 objął swoim patronatem projekt edukacyjny "KOLOROWY UNIWERSYTET". Do projektu przystąpili uczniowie z klasy I c Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA "KOLOROWY UNIWERSYTET"?

KOLOROWY UNIWERSYTET jest comiesięcznym cyklem spotkań, podczas których dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykładowców akademickich. W ramach każdego spotkania jedno z dzieci będzie również miało możliwość przeprowadzenia części zajęć.

Kolejne Wydziały UAM będą gospodarzami KOLOROWEGO UNIWERSYTETU i zaproponują temat spotkania. W ten sposób dzieci zapoznają się z całą uczelnią. Dzieci, otrzymają indeksy, które mają pozwolić im poczuć się pełnoprawnymi studentami. Na koniec ci, którzy zdobędą wpisy z minimum 5 spotkań zostaną wyróżnieni dyplomami w czasie uroczystego absolutorium. Więcej informacji na stronie www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl.

Patronaty:
Patronat Honorowy JM Rektor UAM- prof.Bronisław Marciniak

Prezydent Miasta Poznania-Ryszard Grobelny
Wielkopolski Kurator Oświaty
Patronat medialny TVP Poznań
Partnerzy Teatr Nowy

Źródło: http://www.poznan.pl/mim/public/events/events.html?co=print&id=56332
www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl.

- Kliknij Kolorowy uniwersytet - listopad aby otworzyć galerię.
- Kliknij Kolorowy uniwersytet - styczeń aby otworzyć galerię.