Łubowo klasy IIa i IIIa

Wrzesień to czas jesiennych zbiorów i intensywnych prac polowych. To także miesiąc wykopywania ziemniaków w całej Polsce. W tegorocznych wykopkach mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas: IIa, IIIa, którzy wraz z wychowawczyniami, odwiedzili Ekologiczne Gospodarstwo Rolne "Kózka" w Łubowie. Podczas pobytu dzieci miały możliwość bezpośredniego spotkania ze zwierzętami hodowlanymi: konikami, kózkami, kurami, kogutami, bażantami. Uczniowie dowiedzieli się także na czym polega praca rolnika, jakie warzywa uprawiane są w polu i w ogrodzie, co to jest gospodarstwo ekologiczne, jakie są naturalne sposoby radzenia sobie ze szkodnikami. Był także czas na zabawę i zakup ekologicznej żywności. Na koniec wycieczki uczniowie zjedli pyszne pieczone ziemniaki z gzikiem z koziego mleka. Wycieczka była niezwykle udana.