Jeziory - Wielkopolski Park Narodowy

Koniec października to dla pierwszaków czas wycieczek i przygód, tak więc wszyscy uczniowie klas I, II wybrali się wraz wychowawczyniami do Jezior. Wielkopolski Park Narodowy przywitał nas pięknymi, jesiennymi barwami oraz pochmurną pogodą. Przypomnijmy sobie, jakie przygody spotkały nas w WPN?
        Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny, podczas którego dowiedziały się "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?". Pani przewodnik opowiedziała również wiele ciekawych rzeczy na temat lasu. Wszystko to działo się w sali audiowizualnej Muzeum WPN.
        Następnie pierwszaki zwiedzały muzeum, przyglądały się eksponatom związanym z lasem, a także wypełniały karty pracy. Wycieczka po lesie to ostatni etap leśnej przygody. Zabawy na świeżym powietrzu tj. szukanie tropów lisa i sarny, spacer nad jeziorem czy też poznawanie leśnych zakątków dostarczyły dzieciom wielu emocji. Czekamy na kolejne wycieczki!