Pasowanie Pierwszoklasistów

13 października 2011 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, zostali włączeni w poczet społeczności szkolnej. Uczniowie wraz z rodzicami oraz swoimi Paniami wychowawczyniami zgromadzili się w auli odświętnie ubrani i w bardzo uroczystym nastroju. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny. Śpiewali piosenki, tańczyli i recytowali wiersze, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami. W ten sposób wzorowo zdali egzamin na ucznia. W obecności Sztandaru Szkoły wszyscy złożyli ślubowanie, a Dyrektor szkoły Pani Tamara Przybyła-Bartczak dokonała symbolicznego Aktu Pasowania na Ucznia za pomocą specjalnego ołówka. Każdy Pierwszak otrzymał od swojej Wychowawczyni dyplom pasowania na ucznia. Upominki dla świeżo upieczonych członków rodziny uczniowskiej przygotował także Samorząd Szkolny. Te podniosłe i miłe chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci Pierwszaków oraz ich bliskich.