Klasowe wigilie

Czwartek, 22 grudnia 2011 roku, był ostatnim dniem spędzonym w szkole przed czasem Świąt Bożego Narodzenia. Był to dzień uroczysty i inny niż zwykle. Przygotowywaliśmy się do niego od dłuższego czasu. Stroiliśmy świątecznie naszą salę, uczyliśmy się śpiewać kolędy, rozmawialiśmy o Świętach Bożego Narodzenia i związanych z nimi tradycjach. Uroczyście ubrani udaliśmy się do auli szkolnej, by obejrzeć Jasełka Bożonarodzeniowe. Po przedstawieniu wróciliśmy do sali. Jakże ona się zmieniła! Rodzice w trakcie naszej nieobecności przygotowali dla nas piękny, wigilijny stół. Można tu było znaleźć świąteczne ciasta, pierniczki, cukierki, mandarynki i pomarańcze. Przy każdym nakryciu leżał ręcznie wykonany, pachnący stroik. Zauważyliśmy także, że pod klasową choinką czekają na nas słodkie upominki, pozostawione tam przez Gwiazdora. Przed zjedzeniem, przygotowanych przez Rodziców pyszności, podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszystkiego co najlepsze. Po zjedzeniu przyszedł czas na prezenty od Gwiazdora. Śpiewaliśmy także poznane kolędy. W wielu salach słychać było dźwięk instrumentów na których uczniowie wykonywali przygotowane przez siebie pastorałki. To był wyjątkowy czas dla wszystkich.