O Królewsko - Cesarskim Trakcie w jednym akcie

6.02.2012 dzieci z klas 1-3 wzięły udział w edukacyjnym przedstawieniu, które przybliżyło historię Poznania. Aktorzy Teatru Animacji zabrali dzieci w pasjonującą podróż śladami królów i cesarzy, by przyjrzeć się dziejom naszego miasta. Uczniowie poznali ważne postacie, wydarzenia z historii naszego kraju, wspomnieli symbole narodowe. Wędrowali uliczkami Poznania, wysłuchując zabawnych historyjek dotyczące przeszłości miasta, przypominali sobie poznańskie zabytki. Zabawne dialogi bohaterów, scenografia tworzona na oczach widzów za pomocą wielkich klocków na zasadzie układanki, szybko tocząca się akcja, wspaniała muzyczna oprawa, sprawiała, że publiczność spontanicznie reagowała na przedstawiane obrazy. Typową scenę zastąpiła plansza do gry z mapą Poznania. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w quizie, prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone drobnymi niespodziankami.
        Taka lekcja historii, pełna przygód i zabawy wszystkim bardzo się podobała!