PIZZERIA

Dnia 4 października "zerówka" wybrała się spacerkiem do pizzerii mieszczącej się niedaleko szkoły, na ulicy Glebowej. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska, jak przygotowuje się pizzę: jak wyrabia się ciasto w specjalnym mieszalniku, jakie produkty można wykorzystać, by uzyskać pizzę odpowiedniego typu, dzieci dowiedziały się również, że pizzę piecze się w temperaturze 300 stopni Celsjusza. Po bacznej obserwacji odbyła się oczywiście degustacja. Ponieważ pogoda tego dnia bardzo się udała, skorzystaliśmy z okazji i pobawiliśmy się na świeżym powietrzu, na podwórku przed pizzerią. Pyszna wycieczka, palce lizać. Bardzo dziękujemy za zaproszenie rodzicom Kacperka, to było miłe i pyszne doświadczenie.