Telewizja WTK

Dnia 7 listopada uczniowie z klasy II c wybrały się na wycieczkę do telewizji WTK. Siedziba jej mieści się przy ul. Krzywoustego. Dzieci bardzo dobrze znają ten budynek, ponieważ jest tam kino, ale chyba nikt nie wiedział, że jest też telewizja. Podczas zwiedzania wszyscy dowiedzieli się, jak wygląda produkcja programów TV, na czym polega praca ludzi tworzących WTK i kiedy emitowane są programy na żywo. Uczniowie klasy drugiej potrafią już odpowiedzieć na pytanie - co to jest prompter? I czy osoba prowadząca "wiadomości" na żywo, umie tekst na pamięć? oraz dlaczego dziennikarz występujący na wizji powinien mieć makijaż. Wszystkim bardzo podobało się studio, w którym przygotowuje się prognozę pogody.
        Wcześniej każdy chętny uczeń miał w szkole możliwość wcielić się "na niby" w rolę prezentera - "pogodynkę". Po tej próbie, dzieci chętnie stanęły przed prawdziwą kamerą i prezentowały się przy profesjonalnym sprzęcie, oceniając później efekty.
        Nasza zabawa w telewizję zakończyła się konkluzją: praca w telewizji jest bardzo trudna, a każdy dziennikarz powinien umieć dobrze czytać i mieć dobrą dykcję, powinien dobrze się prezentować i posiadać dobre maniery. Jeszcze nad tym pracujemy!