Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach"

Uczniowie klasy 1a oraz 1b mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach i wróżbach andrzejkowych, które odbyły się w Koszutach. To tam znajduje się Muzeum Ziemi Średzkiej. Dwór położony jest w parku krajobrazowym. Ekspozycja stała muzeum pt. "Mała siedziba ziemiańska w Wielkopolsce" prezentowana jest w siedmiu salach, urządzonych w duchu dawnego, polskiego dworu z końca XIX i początku XX wieku. Zgromadzone tu zestawy mebli oraz uzupełniające wystrój malarstwo, tkaniny i przykłady rzemiosła artystycznego - ustawione tak, by swobodnie poruszać się po wnętrzach - pozwalają odtworzyć wygląd i atmosferę szlacheckiego dworu, a pozostawione "mimochodem" drobne sprzęty dają wrażenie stałej obecności jego dawnych mieszkańców.
        Dzieci miały możliwość zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie, z czego korzystali i jak wyposażone było ich gospodarstwo. Dowiedziały się również o tradycjach wróżenia podczas Katarzynek i Andrzejek.