Chcesz być szczęśliwy? - bądź na co dzień życzliwy!
21 listopada Dzień Życzliwości

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. Jest to święto dość nieznane jeszcze w naszym kraju, natomiast od wielu lat obchodzone za granicą. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy zainicjowano je w 1973r pod nazwą "World Hello Day", jako "apel" przeciw wojnom i narastającym konfliktom. W Polsce pierwszym miastem, które rozpoczęło świętowanie Dnia Życzliwości i pozdrowień był Wrocław w 2006 roku.
        W tym roku uczniowie klas 0 - III przyłączyli się do akcji, której celem jest promocja życzliwości, zachęcanie do bycia dobrym wobec siebie nawzajem. Tego dnia nasza szkoła zajaśniała jak słońce, gdyż uczniowie przyszli ubrani na żółto - to kolor ludzi życzliwych, symbol uśmiechu i pozytywnych emocji. Podczas zajęć każdy wykonał swojego ludzika i w ten sposób powstał łańcuch "życzliwych ludzi", który udekorował szkolny korytarz by wszyscy mogli zobaczyć jak wielu uczniów potrafi być dobrymi. W klasach została odczytana też bajka "O ciepły i puchatym". Uwieńczeniem akcji były klasowe wybory "Życzliwy uczeń". W gronie osób, które na co dzień potrafią być życzliwe, pomocne, uczynne i zawsze uśmiechnięte znalazło się czternaścioro dzieci, które podczas apelu otrzymały Ordery Życzliwości oraz słodki upominek.

Wyróżnieni to:
klasa Ia - Tymek Głowiński, Jakub Wiecheć, Emilka Nagłowska