Warsztaty Kid's day
Fun and Games

W dniu 28 maja uczniowie klas 3 razem z Panią Agnieszka Szkiela i Ewą Łoszyńską wzięli udział w warsztatach językowych pt: Kid's Day Fun and Games organizowanych przez Europejski Program Edukacyjny NaukaBezGranic.
        Temat warsztatów dopasowany do zbliżającego się międzynarodowego święta Dzieci przybliżył uczniom naszej szkoły sposób, w jaki brytyjskie dzieci obchodzą swoje święto.
        Prowadzący warsztaty pan Simeon Wren w bardzo przystępny i zrozumiały sposób opowiedział, w jaki sposób dzieci w Wielkiej Brytanii świętują swój dzień oraz zaprezentował kilka gier i zabaw.
        Pierwsze były Grandma's footsteps zabawa, której celem jest zbliżyć się do Garndma w możliwie jak najcichszy sposób. Następne było Hot & Cold gra miała na celu odnalezienie ukrytych w sali słodyczy mając za podpowiedź jedynie zwroty hot and cold. Kolejną zabawą były Musical Chairs doskonale znana zabawa również w naszym kraju, podczas, której dzieci tańczą dokoła krzeseł i gdy muzyka umilknie trzeba zająć miejsce z krześle. Utrudnieniem jest ilość krzeseł, która jest mniejsza o jedno niż dzieci. Egg Dancing to stara tradycyjna zabawa wielkanocna, ale równie często wykorzystywana podczas innych festiwali. Dzieci tańczą w rytm muzyki nad rzędem jajek mając zasłonięte oczy. Dalej dzieci miały okazję znów potańczyć podczas zabawy Dance & Stand. Gdy muzyka umilkła należało stanąć bez ruchu. Ostatnią i chyba najśmieszniejszą zabawą było Styles of Play. Dzieci w parach miały wykonać dialog Mr Wha i Mr Bah. Nie byłoby to tak śmieszne gdyby nie fakt, iż dialog musiał zostać wykonany w tematyce jakiegoś gatunku filmowego np.: horroru, westernu, romansu itd.
        Dzieci wyszły bardzo zadowolone z warsztatów i wyraziły chęć kolejnego udziału w następnych kulturowo-językowych warsztatach