Wycieczka do Torunia

2 października klasy III a i III d udały się na całodniową wycieczkę do Torunia. To piękne miasto, należy do zespołu najstarszych polskich miast. Toruńska Starówka jest jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce. W 1997 została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obejmuje Stare i Nowe Miasto z zachowanym prawie bez zmian XIII-wiecznym układem urbanistycznym oraz teren zamku krzyżackiego. Zabytki Torunia znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.
        Wizyta w Muzeum Piernika, własnoręczny wypiek ciasta zgodny z tradycją sprzed 500 lat, spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem staromiejskich zabytków: Dom M. Kopernika, rynek, ratusz, Krzywa Wieża, Dwór Artusa to nie wszystkie atrakcje wyjazdu. Niesamowite wrażenie na dzieciach wywołał kosmiczny seans w Planetarium i przechadzka po nadwiślańskim bulwarze. Pamiątki, które dzieci zakupiły na pewno będą im przypominać tę niezwykle udaną szkloną wyprawę.