WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA KL. 0 i Ib

Dnia 15 października 2013 r. uczniowie klasy 0 i Ib wybrali się na wycieczkę do lasu, a dokładnie do Ośrodka Edukacyjnego Centrum Leśnej Przygody "Szumi Bór" niedaleko Czerniejewa. Dzieci wędrowały piękną ścieżką edukacyjną pod opieką doświadczonego leśnika. Podczas spaceru, pan leśnik przybliżył uczniom zagadnienia zawarte na kilkunastu tablicach informacyjnych. Powiedział między innymi o roślinności i zwierzętach lasu, piętrach lasu, korzyściach, jakie czerpiemy z lasu, co należy robić, aby nie ubywało lasów oraz jak bezpiecznie spędzać czas w lesie. Opowiedział także kilka ciekawostek z życia mieszkańców lasu. Ponadto, dzieci miały okazję poznać sylwoterapię, czyli metodę pozwalającą się odprężyć i uspokoić, poprzez objęcie drzewa i przytulenie się do niego. W ośrodku uczniowie mogli sprawdzić swoja wiedzę biorąc udział w grze "Koło fortuny". Korzystali także z różnych materiałów o tematyce leśnej, m.in. drewnianych tabliczek zwierząt i drzew oraz układanek o tematyce ekologicznej. Czas upłynął nam bardzo szybko. Wędrówka po lesie była miłą chwilą odpoczynku i bezpośredniego kontaktu z przyrodą.