Finał akcji "Zaczytani"

W grudniu zakończyliśmy akcję "Zaczytani". Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję za wspaniałe książki, które teraz mogą umilić czas chorym dzieciom przebywającym w szpitalu. Zebraliśmy ponad 300 książek o rozmaitej tematyce, dla maluszków, dla przedszkolaków i dla większych dzieci oraz młodzieży. Książki trafiły 16 grudnia 2013 roku do szpitala dziecięcego na ul. Szpitalnej w Poznaniu. Mali pacjenci byli oszołomieni ilością książek i od razu usiedli do ich oglądania oraz czytania. Również lekarzom oraz paniom pielęgniarkom nie schodził z twarzy uśmiech, bo nikt nie spodziewał się tylu wspaniałych książek. Pozwolą one na chwilę zapomnieć młodym pacjentom o chorobie i uciec od bólu i smutku w świat fantazji.

Wielkie podziękowania należą się także kolegom Ewie Kalinowskiej oraz Patrykowi Plucińskiemu, którzy zbierali książki w gimnazjum oraz pracownikom Przedszkola Nr 93, bo tam również zbierano książki, które potem trafiły do naszych zbiorów.

Koordynator akcji w Szkole Podstawowej
Żaneta Piernikowska