XVIII TARGI EDUKACYJNE

Jak co roku dzieci z "Kółka dziennikarskiego" oraz "Mali Badacze" uczestniczyły w Targach Edukacyjnych. W tym roku odbywały się one pod hasłem "Uczymy się przez całe życie". Wrażeń było mnóstwo, bo uczestniczyliśmy w warsztatach min. plastycznych, przyrodniczych. Mieliśmy okazję sprawdzić swoją widzę przy stoisku Lasów Państwowych, Wielkopolskiego Parku Narodowego czy Rezerwatów w Polsce. Strażacy zaprezentowali specjalnie dla nas swoje strażackie oprzyrządowanie i objaśnili dokładnie na czym polega ich praca. Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych zagrali nam na sygnałówkach, a policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu poczęstowali nas słodkościami i obdarowali upominkami.
        Oczywiście to nie koniec wielkiej przygody, bo w tym samym czasie na Targach była ..... Pani Prezydentowa!!!!!!! czyli Anna Komorowska, którą widzieliśmy, bo przechodziła tuż obok nas. Zdjęcia robił nam sam Wojewoda Wielkopolski, a autografy mamy od pisarki Katarzyny Majgier.
        Byliśmy również w pawilonie, gdzie odbywały się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży. Tutaj każdy mógł spotkać wielu autorów ciekawych książek oraz kupić jakiś wolumin.