ŚWIĘTO LATAWCA

Dnia 22 września 2007 roku w sobotę jak co roku w szkole obchodziliśmy dzień ziemniaka. W ramach tego dnia po raz pierwszy zorganizowano święto latawca .Wcześniej w ramach lekcji techniki uczniowie klas piątych wykonywali latawce , z cienkich drewnianych listewek ,papieru lub folii , cienkiego sznurka lub żyłki na podstawie własnych pomysłów powstało kilkanaście różnokolorowych latawców .Ukoronowaniem tej pracy było święto latawca - puszczanie latawców. Spora grupa uczniów klasy V A i V B pod opieką pani Ewy Rozpłochowskiej i pana Wojciecha Walkowiaka wybrała się w rejon ulicy Roślinnej , gdzie puszczano latawce, pomimo nie do końca sprzyjającej pogody , było słonecznie ale prawie bezwietrznie uczniowie wykazali wiele zaangażowania aby ich latawce wzbiły się choć na chwilę w powietrze .
       Pomimo pierwszych niepowodzeń , poplątanych sznurków i ogonów wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły z postanowieniem , że spotkamy się tu za rok na następnym święcie latawca , które stanie się nieodzownym elementem corocznego dnia ziemniaka .Wszystkim , którzy tego nie widzieli pozostają zdjęcia wykonane przez panią Rozpłochowską

Strona glówna