"Rekolekcje Wielkopostne".

W dniach 10-12 marca 2008 r. odbyły się rekolekcje w naszej szkole. Temat rekolekcji brzmiał: "Być uczniem Jezusa". Na plan dnia składały się nauki w kościele oraz zajęcia w szkole. W poniedziałek, w ramach zajęć szkolnych, uczniowie klas IV-VI wykonywali prace plastyczne na Wielkopolski Konkurs Plastyczny, pt. "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa!". Pięć najlepszych prac zostało nagrodzonych i wysłanych do Szamotuł na kolejny etap konkursu. Były to prace następujących uczniów:
  • Aleksandra Smolarek Va
  • Witold Urbaniak IVb
  • Malwina Walkowiak IVa
  • Kinga Miętkiewska VIa
  • Paweł Matuszewski VIb
       We wtorek odbył się "Quiz wielkopostny". Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI. Zwycięzcami zostały następujące osoby:
  • I miejsce kl. VIa (Karolina Szymkowiak, Marianna Szała, Iza Żurczak)
  • II miejsce kl. IVb (Maria Dziuba, Ania Adamska, Marta Dyzert)
  • III miejsce kl. VIb (Paweł Matuszewski, Jakub Łabuziński, Paweł Januszkiewicz)
       Podczas quizu zaproszony gość, ks. Marek Kina, wręczał legitymacje Caritas członkom Szkolnego Koła Caritas/PCK działającego w naszej szkole.

Przez poniedziałek i wtorek działała loteria świąteczna, z której dochód został przeznaczony dla osób biednych, którymi opiekują się poznańscy dominikanie.

Rekolekcje zakończyły się w środę spowiedzią i Mszą świętą.

Strona glówna