30 - ta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

16 października 2008 r. mija 30 lat od wybrania Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie, nauczyciele naszej szkoły pamiętają o Janie Pawle II. Tego dnia zebraliśmy się w auli na spotkaniu poświęconym pamięci wielkiego Polaka. Uczniowie gimnazjum przygotowali wzruszającą wspomnieniową prezentację przypominającą pontyfikat Jana Pawła II. Nie obyło się bez łez...
      Uczennice zapaliły znicz - światło wyrażające naszą wiarę w Zmartwychwstanie.
      Papież kochał dzieci, był człowiekiem bardzo pogodnym. Z pewnością spodobałaby się Mu nasza szkolna inicjatywa, by obdarować medalem papieskim wszystkich chłopców, którzy mają na imię Jan, Paweł, Karol, którzy urodzili się w papieskie święto. Młodzi dziennikarze uczcili pamięć papieża, wydając specjalną gazetkę szkolną. Do każdej gazetki kupujący otrzymywali kremówkę papieską.
      Mamy nadzieję, że pamięć o Janie Pawle Wielkim będzie żywa przez pokolenia.