VI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
" Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni..."

22 maja 2097 r. obyła się w naszej szkole już szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni..." .W konkursie wzięli udział uczniowie poznańskich szkół podstawowych i gimnazjów..
      Konkurs otworzył spektakl nawiązujący do ostatniej powieści pani Małgorzaty Musierowicz "Sprężyna". Zagrały w nim uczennice Gimnazjum nr 35, reżyserką przedstawienia była opiekunka koła teatralnego - pani M. Wiczyńska.
Konkursowi towarzyszyła wystawa grafik pisarki, które stanowią ilustracje powieści.
      Konkurs odbywał się dwuetapowo: etap pisemny - uczniowie rozwiązywali test wyboru oraz etap ustny.
  • I miejsce w tym roku zajęła Karolina Jamrozik - uczennica Szkoły Podstawowej nr 59
    w Poznaniu.
  • II miejsce przypadło uczennicy naszej szkoły - Dagmarze Głowińskiej.
  • III miejsce zajęła Augustyna Dyduła z Gimnazjum nr 55 w Poznaniu.
      Laureaci otrzymali dyplomy z autografem pisarki, nagrody książkowe oraz rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Strona glówna