Konkursy z języka polskiego

Wojewódzki Konkurs Humanistyczny dla uczniów szkół podstawowych

Dnia 27 listopada 2008 r. odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 12 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Grzegorz Masztalski z kl. VI a.
Gratulujemy!

IX Konkurs ortograficzny dla uczniów klas VI poznańskich szkół podstawowych

Dnia 18 października 2008 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu odbył się IX Konkurs ortograficzny dla uczniów klas VI poznańskich szkół podstawowych. 10 października zostały przeprowadzone eliminacje szkolne, w wyniku których naszą szkołę w konkursie reprezentowali:
- Aleksandra Smolarek z kl. VI a
- Daniel Staszczak z kl. VI a
- Grzegorz Masztalski z kl. VI a.
W 2 etapie dzielnicowego konkursu wyróżniła się Aleksandra Smolarek z kl. VI a, zajmując II miejsce. Ola otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową. Finalistce gratulujemy!

Ogólnopolski konkurs językowy " Słowo daję"

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Językowego " Słowo daję" , którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny pod merytoryczną opieką prof. J. Miodka. Etap szkolny miał postać wypowiedzi pisemnej i ustnej. W 1 etapie udział wzięło uczniów, z czego do etapu ustnego zostały zakwalifikowane uczennice:
- Zofia Tarant z kl. Vb
- Weronika Masiota z kl. Vb
- Aleksandra Smolarek z kl. VI a
W wyniku eliminacji szkolnych do etapu rejonowego zakwalifikowała się Aleksandra Smolarek z kl. VI a. Ola uczestniczyła części pisemnej oraz zakwalifikowała się do części ustnej. Uczestniczyła w tzw. " Małym finale". Gratulujemy tak wysokiego osiągnięcia!