Pierwszego dnia grudnia reprezentantki naszej szkoły uczestniczyły w zawodach koszykarskich rozgrywanych w Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha. Przebieg spotkań był bardzo emocjonujący i trzymający w napięciu. Nasze dziewczyny w pierwszym spotkaniu rozgromiły SP 5 aż 28:10, cały czas nie pozostawiając rywalkom złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Drugie spotkanie pomiędzy SP 5 a gospodyniami turnieju SP 51 zakończył się remisem 22-22 i potrzebna była dogrywka. Podczas dodatkowych trzech minut i zaciętej rywalizacji zwyciężyły ostatecznie zawodniczki SP 51. Ostatni mecz miał więc zadecydować o awansie do dalszej fazy rozgrywek. Spotkanie było od samego początku do końca bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na większą liczbę punktów. Niestety po ostatnim gwizdku sędziego nasze dziewczyny musiały uznać wyższość rywalek. Wynik 26-22 mówi sam za siebie. Naszym reprezentantkom gratulujemy bardzo dobrej postawy. Szkoda, że zabrakło trochę szczęścia.

SP 61 - SP 5     28:10
SP 51 - SP 5     26:24 (22:22)
SP 61 - SP 51   22:26

1. SP 51     52:46
2. SP 61     50:36
3. SP 5       34:54